wtorek, 2 kwietnia 2013

Persea Grattissima oil - Olej awokado w kilku zdaniach
Persea Grattissima oil - Olej awokado
Surowy olej awokado ma zielony kolor i jest olejem jednonienasyconym, głęboko penetrującym, obfituje w witaminy, A, D, E, lecytynę, potas - minerał młodości, zawiera także proteiny, beta-karoten, a także ponad 20% nienasyconych kwasów tłuszczowych, jak palmitynowy , palmitooleinowy , stearynowy, linolenowy, oleinowy, linolowy.

Zawiera steroliny, dzięki którym skóra staje się bardziej gładka, elastyczna i nawilżona; steroliny uważa się skuteczne w eliminacji plam starczych, przebarwień, leczeniu miejsc po poparzeniach słonecznych i blizn. Z uwagi na swoje właściwości antyoksydacyjne, zmiękczające i nawilżające jest wspaniały do stosowania dla skóry dojrzałej, wrażliwej, suchej, wymagającej odżywienia, pomaga także zredukować swędzenie i dolegliwości występujące w przypadku łuszczycy oraz egzemy. Zalecany jest osobom, których skóra jest zniszczona wskutek niesprzyjających warunków klimatycznych. Olej można stosować zarówno jako środek zapobiegawczy lub jako element kuracji.

( fot. Gabriel Hurley CC-BY-SA 3.)

Dla jakiej skóry olej awokado ?
Zasadniczo dla każdej. Szczególne zastosowanie znajduje jednak w przypadku skóry dojrzałej, wysuszonej, odwodnionej, podrażnionej, dotkniętej rozstępami, uszkodzonej - po poparzeniach słonecznych, zwiotczałej, wrażliwej, skaleczonej.

Olej awokado można stosować w postaci czystej lub z domieszką olejków esencjonalnych, lub innych olejów roślinnych, nakładając miejscowo dwa razy dziennie na skórę suchą, w przypadku leczenia lub działań prewencyjnych na rozstępy. Ma także dobroczynne działanie na włosy, pobudzając je do wzrostu, nadając im połysku i zdrowego wyglądu.

Uważa się, że olej awokado pomaga regulować poziom cholesterolu we krwi i stanowi wspaniałą prewencyjną kurację antyoksydacyjną, jeżeli spożywany jest regularnie.

W odróżnieniu od ludzi, olej z awokado może być szkodliwy dla zwierząt, dlatego nie należy go im podawać – kotom, psom, koniom etc. 

W jakich kosmetykach WISE zawarty został olej awokado  ?