wtorek, 25 marca 2014

Jak zwiększyć efektywność działania kremu lub serum ?

Czy wiesz, że w bardzo prosty sposób możesz sprawić, że stosowany przez Ciebie krem lub serum będą bardziej efektywne, ich składniki aktywne będą działały skuteczniej, a same produkty  wystarczą na dłużej?
Wystarczy pamiętać regularnym stosowaniu dwóch produktów uzupełniających pielęgnację skóry. Należą do nich peeling oraz tonik.

1.
Systematyczne oczyszczanie cery poprzez wykonywanie peelingu jest istotne, gdyż pozwala na usunięcie bariery (zanieczyszczeń, martwych komórek naskórka) która normalnie utrudnia składnikom aktywnym przedostanie się do skóry i skuteczne działanie.
Wykonując peeling zawsze dodaj 1-2 kropelki naturalnego serum, co ułatwi rozpuszczanie zanieczyszczeń.

2.
Dzięki stosowaniu toniku, skóra jest gotowa do na przyjęcia substancji zawartych w kolejnych produktach pielęgnacyjnych, które łatwiej są wchłaniane prze wilgotną skórę.

Oczyszczona i zwilżona skóra znacznie lepiej przyjmuje składniki aktywne kremów i serum, dzięki czemu są one skuteczniejsze. Na wilgotnej skórze o wiele łatwiej jest też rozprowadzić substancje, co powoduje, że wystarczy użyć jedynie niewielką ilość produktu, aby osiągnąć równomierne pokrycie i optymalny efekt.
Spróbuj - to działa !