niedziela, 28 grudnia 2014

Organiczny olejek z róży damasceńskiej

Róża damasceńska (Rosa Damascena , róża bułgarska ) jest krzewem o wysokości sięgającej 2 metrów.
Z płatków róży  pozyskiwany jest bardzo cenny składnik (uważany za droższy od złota!) –  olejek z kwiatu róży damasceńskiej (Rosa damascena flower oil). Olejek pozyskiwany jest metodą destylacji świeżych kwiatów. Z uwagi na niską zawartość olejku w płatkach i brak syntetycznych oraz naturalnych substytutów, jest olej z róży damasceńskiej jednym z najdroższych olejków dostępnych na rynku.

Z uwagi na zawarte w olejku różanym substancje o dobroczynnym działaniu, wykorzystywany jest on w kosmetyce naturalnej. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, mają działanie przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Olejek może być również wykorzystywany jako lek przeciwdepresyjny. 

Olejek z kwiatów róży damasceńskiej wykorzystywany jest w  aromaterapii, oraz ma bardzo szerokie właściwości kosmetyczne, stając się uniwersalnym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Olejek charakteryzuje się równoważącymi właściwościami terapeutycznymi, wspierając wewnętrzne rozluźnienie, harmonię i sen. Jest on bardzo korzystny dla skóry, ma działanie lecznicze i antyseptyczne.
Olejek z kwiatów róży damasceńskiej działa jak wyborny kosmetyk nawilżający, dodając i zatrzymując wilgoć w skórze. Szczególnie polecany jest dla skóry suchej, dojrzałej i zniszczonej.

Olejek z róży damasceńskiej jest składnikiem kosmetyków naturalnych WISE – ekologicznego serum do skóry suchej, wrażliwej  i normalnej  - Wise Aroma Serum Rose.

http://sklep.sveaholistic.pl/wise-naturalne-serum-aroma-ros.htmlhttp://sklep.sveaholistic.pl/wise-naturalny-krem-do-twarzy-vital.html