czwartek, 11 lipca 2013

Czym są olejki eteryczne ?

Olejki eteryczne nazywa się często „żywą energią przyrody” lub ukrytą esencją roślin. Olejki eteryczne to aromatyczne soki, uzyskiwane z krzewów, kwiatów, drzew, korzeni i nasion. Można powiedzieć, że soki roślinne pełnią taką sama funkcję jak krew w organizmie człowieka. Krew ma za zadanie rozprowadzać substancje odżywcze i tlen do wszystkich organów i komórek naszego ciała. To samo czynią soki roślinne, dostarczając substancje odżywcze i tlen do wszystkich części rośliny. Soki chronią również rośliny przed owadami, szkodliwymi zmianami w środowisku i chorobami.

Czysty olejek eteryczny to jedna z najbardziej skoncentrowanych naturalnych substancji znanych człowiekowi – jego użycie może przynieść natychmiastowe efekty dzięki właściwościom przeciwwirusowym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym oraz równoważącym poziom hormonów w organizmie. Badania kliniczne potwierdziły, że olejki eteryczne wywierają silny wpływ na centralny układ nerwowy, redukują lub usuwają ból, działają rozluźniająco na mięśnie i wydają się wprawiać nas w dobry nastrój.

Podstawową różnicą między ziołami a olejkami eterycznymi jest stężenie substancji aktywnych. Olejki eteryczne, uzyskane z danej rośliny, mogą mieć 100-10 000 razy większe stężenie i silniejsze działanie niż sama roślina.

Kosmetyki WISE zawierają wyłącznie naturalne olejki eteryczne – żadnych syntetycznych substancji zapachowych lub olejków aromatycznych.

Każdy olejek eteryczny ma swój zapach i swoje przesłanie dla tego, kto go używa.  Syntetyczne substancje aromatyczne mogą wprawdzie roztaczać piękny zapach, ale nie mają dużo więcej do zaoferowania. Syntetyczny aromat nie będzie nigdy żywym zapachem.

Naturalny zapach zmienia się w zależności od czasu i osoby, która go nosi. Może mieć również różny charakter. Róża z Bułgarii nie pachnie tak samo jak róża z Turcji, ponieważ wyrosła w specyficznym miejscu, ziemi i klimacie. Na smak wina wpływ ma region, z którego pochodzi – tak samo jest z zapachem wszystkich kwiatów, przypraw i ziół.