niedziela, 7 lipca 2013

Subiektywny niezbędnik letniej urlopowiczki

Lato jest w pełni, a pewnie wiele z Was, drogie Panie, zastanawia się nad tym, co zabrać ze sobą na zaplanowany urlop w góry lub nad morze. Ten dylemat, co najpotrzebniejszego wybrać ze stosu rzeczy niezbędnych, jest tak stary, jak stare jest podróżowanie i zdaje się dotykać głównie płeć piękną, wszakże to ona musi zawsze wszystko przygotować, o wszystkim pomyśleć, a do tego nie zapomnieć, by atrakcyjnie wyglądać;). Nasz mały niezbędnik to zaledwie garstka rzeczy, więc prosimy o wyrozumiałość, gdy coś ważnego pominęliśmy, a że nie dysponujemy damską torebką, więc miejsce mamy tu ograniczone.
Zaczynamy - kolejność rzeczy niezbędnych jest dowolna:

1.Pamiętnik
1. Pamiętnik (foto.Marcel Hol)
Pamiętnik, dziennik lub po prostu notatnik. Obecnie wciąż modny, chociaż coraz częściej ten stary -zeszytowy zamieniony jest na rzecz swojego internetowego odpowiednika czyli blog :). Bez względu na to czy prowadzony będzie elektronicznie, czy też tradycyjnie, tuszem na papierze, bez wątpienia będzie niemałą atrakcją po latach. Wrażenia są ulotne i warto je rejestrować.

2. Kapelusz
2. kapelusz (foto. Sidney Simplicio)
Efektowna ozdoba każdej dziewczyny i kobiety, a do tego dobra ochrona przed nadmiarem słońca. Rozmiary i kolory - do wyboru. Jedyny minus to gabaryty, a więc jeżeli nie dysponujemy przyczepą na wakacje, trzeba się zdecydować na 1 lub 2 ulubione modele.

3. Okulary przeciwsłoneczne
3. okulary przeciwsłoneczne (foto. Valeria Moreiro)
Nie muszą być koniecznie takie duże jak na zdjęciu ;). Okulary to nie tylko idealny dodatek do ciuszków, ale i ochrona przed słońcem, którego w lecie mamy sporo, nawet w naszej strefie klimatycznej. Zapewne, nawet bez tej "niezapominajki", każda z urlopowiczek wzięłaby ze sobą kilka par do walizki. Zawsze modne, zawsze potrzebne, najzwyczajniej na świecie "must have".

4. Maskotka
4. Maskotka (foto. Cécile Graat)
Pluszowy miś, niewielki wazonik, bibelot - cokolwiek uroczego, małego i lekkiego, co możemy zawsze ze sobą zabrać, bez ryzyka tworzenia zbędnego nadbagażu. Po co nam to ? Małe, śliczne rzeczy, które cieszą przypominają nam o czymś uroczym, czasoumilacze, które pilnują stancji, gdy idziemy na plażę i witają nas, gdy wracamy padnięci po pełnym przygód dniu. Drobiazgi, rzeczy prawie niezauważalne, ale z których składa się nasza codzienność. Zabierzmy którąś z nich z nami na wakacje - one to kochają!

5. Mapa z zaplanowaną marszrutą
Dla podróżniczek, które wybrały wypoczynek aktywny jest to niezbędny rekwizyt, szczególnie jeżeli chcemy, żeby wakacje były udane, pobyt wypełniony atrakcjami. Plan działania najlepszy w postaci mapy z naniesionymi punktami - miejscami,  jakie trzeba odwiedzić. I już nic się nie zapomni.


6. Dobra książka na niepogodę
7. książka na niepogodę
Zaklinanie aury nie zawsze daje pożądane rezultaty i czasem nasza pogoda się na nas obraża, przez co niespodziewanie musimy zmienić plany związane ze spędzaniem czasu wolnego. Gdy warunki są bardzo niesprzyjające, warto mieć coś w zanadrzu, np. ulubioną książkę, najlepiej zabarwioną krzepkim humorem. Pamiętajmy nie tylko o e-bookach, ale i o jakiejś tradycyjnej pozycji, tak na wszelki słuczaj.

7. Kosmetyki
Kosmetyki ? Tylko które ? ...przecież wszystkie są potrzebne....


...bez których nie ruszysz się nigdzie :) Każdy coś takiego niezbędnego ma. My także!

Udanych Wakacji!